Sztajnerowie
Kazimierz Sztajner wraz z żoną Emilią i córką Alicją przyjechali do Jarosławia z Czortkowa. Pochodzący z robotniczej rodziny Kazimierz Sztajner, po ukończeniu siedmioklasowej szkoły powszechnej w Czortkowie, podjął naukę w miejscowym gimnazjum, do którego uczęszczał do 1935 roku, kiedy to wraz z matką wyjechał do Żółkwi. Po wybuchu wojny Kazimierz Sztajner ponownie znalazł się w Czortkowie, gdzie uczęszczał na kurs pedagogiczny, który ukończył w czerwcu 1941 roku. Po zajęciu miasta przez Niemców przez kilka miesięcy pracował jako robotnik, a następnie został wcielony do Baudienstu (Służby Budowlanej w Generalnym Gubernatorstwie). Kiedy miasto ponownie znalazło się w rękach sowieckich, Kazimierz otrzymał posadę magazyniera w jednej z tamtejszych fabryk.
Emilia Sztajner pochodziła z zamożnej rodziny, jej ojciec – Józef Musiałek chcąc zapewnić córce spokojny i dobry byt wybudował dużą kamienicę czynszową na ulicy Szpitalnej 34, która miała stanowić jej zabezpieczenie materialne na przyszłość. Jeszcze przed wojną Emilia ukończyła miejscowe gimnazjum. W czasie wojny poślubiła Kazimierza Sztajnera, a w 1944 roku na świat przyszła ich córeczka Alina.
1 stycznia 1945 roku Sztajnerowie wraz matką pani Emilii oraz jej młodszym bratem Tadeuszem i nianią Marią Iwaśków opuścili Czortków zmuszeni do tego przez Sowietów. Jako ludzie zamożni nie pasowali do nowego ustroju, więc z etykietą “burżujów” w ciągu 24 godzin mieli spakować się i wyjechać do tzw. nowej Polski. Jarosław miał być ich tymczasowym miejscem pobytu, gdyż byli przekonani o rychłym powrocie do Czortkowa. Jak się okazało, tutaj spędzili resztę swego życia.
Emilia Sztajner ukończyła szkołę pedagogiczną w Gorlicach i przez kilkanaście lat pracowała w świetlicy kolejowej dla dojeżdżającej młodzieży. Jej mąż początkowo pomagał teściowej w prowadzeniu straganu handlowego, a następnie otrzymał posadę nauczyciela w szkole powszechnej w Zabłotcach. W 1951 roku podjął pracę w Państwowym Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli, studiując równocześnie rusycystykę w Krakowie, a następnie także historię. W 1960 roku ukończył studia historyczne II stopnia na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Od 1 września 1953 roku Kazimierz Sztajner pracował w Technikum Drogowo – Geodezyjnym,a w 1971 roku został jego dyrektorem.
Już w Jarosławiu Emilii i Kazimierzowi Sztajnerom urodziło się dwóch synów – Ryszard (zmarł jako niemowlę) oraz Henryk. Ich najstarsza córka Alina po ukończeniu w Jarosławiu Liceum Ogólnokształcącego wyjechała do Wrocławia, gdzie ukończyła medycynę na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam założyła swoją rodzinę i tam do dzisiaj mieszka i pracuje.