Luchtowie – Broniccy
Wacław Bronicki przyjechał do Jarosławia z Dobromila wraz ze swoją matką Antoniną oraz jej drugim mężem – Władysławem Luchtem. Ojciec Bronisława – Władysław Bronicki – z zawodu był krawcem. W Samborze prowadził własny zakład krawiecki.
Działania wojenne przyniosły nie tylko zniszczenie dotychczasowego ładu i porządku politycznego, ale przede wszystkim zmusiły setki tysięcy ludzi do opuszczenia swych domów i wyjazdu w nieznane, bo ziemie, na których do tej pory mieszkali, znalazły się w granicach innego państwa. Dotknęło to także rodzinę Bronickich. Opuścili swój dom w Dobromilu i wyjechali w kierunku zachodnich ziem „nowej” Polski.
Część rodziny Bronickich osiadła na stałe w Przemyślu, natomiast Wacław Bronicki z matką i ojczymem znaleźli się w Jarosławiu. Pierwsze tygodnie swego pobytu tutaj spędzili w Opactwie Sióstr Benedyktynek, a następnie przenieśli się do przydzielonego im pokoju na ulicy Kraszewskiego 10.
W Jarosławiu Wacław Bronicki najpierw ukończył szkołę podstawową, a później Technikum Budowlane. Tutaj też założył rodzinę.
Jego ojczym Władysław Lucht pracował jako krawiec, natomiast matka nie podjęła pracy zawodowej, zajmując się prowadzeniem domu i opieką nad synem.
W 1972 roku zmarła Antonina Lucht, a w 1989 jej mąż Władysław. Niestety w 1988 roku zmarł także Wacław Bronicki – wszyscy spoczywają na Nowym Cmentarzu w Jarosławiu.
Wspomnienia o rodzinie Wacława Bronickiego, napisane przez jego żonę Teresę, znajdują się
w zakładce „Wspomnienia”