Kisielowie

Mikołaj Kisiel, urodzony w wiosce Pukienicze koło Stryja, z żoną Katarzyną z domu Warchoł, urodzoną w Jelnie oraz synami: Tadeuszem i Stanisławem – obydwaj urodzeni w Stryju – mieszkali tam do roku 1945 przy ulicy Nowy Świat. Rodzina miała swój własny dom, jak wspomina syn Tadeusz – ciasny, ale własny. W maju lub w czerwcu 1945 roku przyjechali jako repatrianci do Jarosławia. Podróżowali pociągiem zabierając jako mienie przesiedleńcze tylko rzeczy osobiste i krowę. Jechali w cztery rodziny w jednym wagonie ze zwierzętami, a krowa była w podróży jedyną ich żywicielką. W Jarosławiu pierwszym miejscem zamieszkania były koszary na ulicy Głębokiej, a potem Munina.

Tadeusz w 1954 roku ukończył Technikum Budowlane i przez lata służył swoją pracą najpierw w PGR Radymno, potem w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego Szówsku, a na emeryturze jako wolontariusz budował i opiekował się hospicjum w Jarosławiu, a także udzielał się w Fundacji „Wzrastanie”.

Stanisław Kisiel ukończył Technikum Drogowe, pracował w swoim zawodzie i całe życie związał z Jarosławiem. W 1975 roku Tadeusz odwiedził Stryj
i odszukał swój rodzinny dom. Na jego miejscu odnalazł warsztat stolarski i nowy budynek mieszkalny. Wspomnienia Stryja, jako rodzinnego miasta, nosi w pamięci do dzisiaj, ale za swoją Małą Ojczyznę uważa Jarosław i tak już pozostanie.